מנעולנים מומחים

רצה הגורל ונתקעתם מחוץ לבית שלכם או מחוץ למכונית, כשאין ברשותכם מפתח. ללא אפשרות אחרת, החלטתם להתקשר למנעולן על מנת שזה יבוא ויפרוץ עבורכם את המנעול של הבית או של המכונית, ואולי אף יחליף מנעול ויספק לכם מפתחות חדשים בהתאם. חיפוש קצר בגוגל העלה אין ספור תוצאות, וכעת עליכם לבחור בין מאות בעלי מקצוע, וללא מידע מוקדם מספק עליהם. כיצד יודעים אילו מנעולנים הם מנעולנים מומחים? איך יודעים באיזה מנעולן לבחור? כיצד נדע שאיש המקצוע אכן מחזיק ובידע המקצועי הנדרש לביצוע העבודה?

בחירת איש מקצוע מכל סוג יכולה להיות משימה לא פשוטה. מובן שנוכל לבחור באיש המקצוע הראשון בו נתקל, אך ללא ידע מוקדם על בעל המקצוע, יהיה לנו ספקות רבות בנוגע למידת מומחיותו, אמינותו, והמחירים אותם הוא דורש. ניתן כמובן לחפש המלצות ברחבי האינטרנט, אך המלצות אלו לא תמיד אמינות ולפעמים נכתבות על ידי בעלי אינטרס (כמו קרובי משפחה ומכרים של בעל המקצוע).

על מנת לבחור מנעולן אמין ומקצועי, יש לבדוק מספר פרמטרים עם בעל המקצוע טרם הזמנתו. בארץ קיימים אין ספור מנעולנים, כאשר חלקם נחשבים למנעולנים מומחים, אשר מקצועיותם ואמינותם אינם מוטלות בספק.
מנעולנים מומחים הם מנעולנים אשר עברו הסמכה או קורס מקצועי בתחום המנעולנות, ומחזיקים באישור חתום לעסוק בתחום ממשטרת ישראל. היות ומנעולן יכול בקלות לשכפל את המפתח החדש אותו הוא מעניק לכם, וכך לקבל גישה חופשית וקלה לביתכם או למכוניתכם, והיות וכבר ידועים מקרים בהם מנעולנים שיתפו פעולה עם גנבים מקצועיים וגורמים עבריניים אחרים, חשוב מאוד לדאוג כי המנעולן אכן מחזיק באישור ממשטרת ישראל.

פרט חשוב לא פחות מאמינותו של המנעולן ומהאישור ממשטרת ישראל, היא מידת מקצועיותו ומומחיותו בתחום. בישראל קיימים קורסים מקצועיים בלימודי מנעולנות במספר לא קטן של מכללות הפזורות ברחבי הארץ, ובינם המכללה למנהל, המכללה האזורית צפת, המכללה הרב תחומית, ועוד. לצד מכללות אלו ישנם גופים פרטיים רבים המאפשרים ללמוד את מקצוע המנעולנות ישירות מבעלי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום.

קורס מקצועי בתחום המנעולנות יעניק לבעל המקצוע מומחיות במגוון נושאים בתחום. כך, מנעול של דלת פלדלת הוא מנעול שונה ממנעול של דלתות עץ, ושניהם שונים כמובן ממנעולי מכוניות ומנגנוני נעילה של כספות. קורס מנעולנים מומחים מקצועי יעניק למנעולן המתחיל את כל הכלים והידע הנדרש להתמודד עם פריצתם, החלפתם והתקנתם של מגוון מנעולים שונים, וכמובן גם את הידע והיכולת לספק מפתח מתאים לכל סוג מנעול.

מנעולנים מומחים הם מנעולנים אשר עברו הכשרה בקורס מנעולנות כלשהו, אך גם צברו ידע וניסיון מעשי בתחום. בתחום המנעולנות, כמו בכל תחום אחר בחיים, אין תחליף לידע המעשי ולניסיון, ולכן חשוב וכדאי לשאול את בעל המקצוע בנוגע לניסיונו לפני שמזמינים אותו.

לסיכום, בישראל פועלים מספר לא קטן של מנעולנים מומחים, וחשוב כי תעזרו בשירותיו של אחד כזה במקרה הצורך. החלפת מנעול תקוע היא עסק לא נעים ואפילו מפחיד, ונדרש איש מקצוע אמין ומקצועי לביצוע פעולה זו. אל תהססו לברר עם המנעולן עוד מהלך שיחת הטלפון טרם הזמנתו, האם הוא עבר קורס מקצועי בנושא, האם יש לו תעודה שמעידה על כך, כמה שנות ניסיון יש לו בתחום, וכמובן האם הוא מחזיק באישור לעסוק בתחום מטעם משטרת ישראל. שאלות אלו אולי לא הכי נעימות, אך הם יכולות לחסוך לכם כסף ועוגמת נפש לא קטנה בכלל.